פרופ' יורם יובל

פרופ’ יורם יובל הוא מרצה, פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי, סופר, מנחה וחוקר מוח.

הכשרתו הרפואית והמדעית ותחומי הידע בהם הוא שולט, בשילוב יכולתו ללמד נושאים מדעיים מורכבים בשפה מובנת לכל מאזין, הפכו את יובל לאחד המרצים המבוקשים והפופולריים בישראל. 

יובל נולד בירושלים ולמד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, נוירוביולוגיה במכון ויצמן ופסיכיאטריה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק. הוא גם התמחה בפסיכואנליזה  במעבדה של זוכה פרס נובל אריק קנדל באונברסיטת קולומוביה, ושייך לסגל ההוראה של המכון הפסיכואנליטי על שם אייטינגון בירושלים. הוא עבד במשך מספר שנים כמטפל במנהטן.

פרופ' יובל שימש ראש תחום הטראומה בבית הספר לעבודה סוציאלית בפקולטה ללימודי רווחה ובריאות וכן ראש המכון לחקר המוח והרגשות באוניברסיטת חיפה, וכיום הוא מרצה לפסיכופתולוגיה בבית הספר לרפואה של הדסה עין כרם ובמחלקת הפסכיולוגיה של האונברסיטה העברית בירושלים וחבר האגף לרפואת המוח בבית החולים הדסה עין כרם.

פרופ' יובל פרסם ארבעה ספרים מתוכם רבי המכר  ‘סערת נפש’ ו’מה זאת אהבה’, ‘ישראל: שיחת נפש’ ו’הלנה על הגג’.

במשך יותר מעשור פרופ’ יובל הנחה את תוכנית הראיונות המצליחה ‘שיחת נפש’ בטלויזיה החינוכית ובערוץ 8. הוא ראיין עשרות פולטקאים, סופרים, אומנים ואנשי ציבור לשיחה אישית על חייהם. 

פרופ’ יובל הגיש והיה יועץ מדעי לסדרות הטלוויזיה (קשת): “איך להיות מאושר בשישה שיעורים”, “איך להצליח בשישה שיעורים”, ו”משפחה מאושרת בשישה שיעורים”. 

לאתר של פרופ' יורם יובל www.yovell.co.il

© 2019 by Yoram Yovell